Mutes irigators - Zobārstniecības klīnika “Elsia”

Mutes irigators

Kā atrisināt smaganu problēmas un nepieļaut jaunas?
Smaganu asiņošana ir diezgan bieži sastopama redzama smaganu iekaisuma (gingivīta) pazīme. Nenovērsts smaganu iekaisums var izraisīt parodontītu.
Kāpēc iekaist smaganas?
Katru dienu uz zobiem veidojas zobu aplikums, kas ir lieliska vide baktēriju attīstībai, tādā veidā ļaujot tām vairoties un kļūt par redzamu problēmu. Tīrot zobus ik dienu, daļa aplikuma tiek notīrīta, bet starp smaganām un zoba virsmu, zobstarpās un citās grūti pieejamās vietās daļa aplikuma joprojām netiek notīrīta. Zobu aplikuma baktērijas izdala skābes, kas bojā smaganas un zobu emalju, kā rezultātā var tikt veicināts smaganu iekaisums un sākties asiņošana, mutē rodas pastāvīgs un noturīgs nepatīkama aromāts. Iekaisumam padziļinoties, var tikt skarti kaulaudi, kas savukārt var beigties ar zoba ekstrakciju.

Ar zobu tīrīšanu divas reizes dienā ir par maz.
Zobu tīrīšana, zobu diega izmantošana zobstarpu tīrīšanai — tie ir ikdienas mutes kopšanas rituāli, taču tie nespēj tikt galā ar visām problēmām. Grūti pieejamās vietās, piemēram, starp smaganām un zoba virsmu un smaganu kabatās var palikt zobu aplikums, ko zobu suka nespēj aizsniegt. Viens no veiksmīgākajiem risinājumiem ir irigatora lietošana.
Zobārstniecības klīnikas Elsia speciālisti iesaka Jums zobu un smaganu slimību profilakses, kā arī zobu, zobu protēžu, implantu un smaganu kopšanas ierīci — mutes dobuma irigatoru Waterpik.
Waterpik irigatori palīdz noņemt zobu aplikumu no grūti pieejamām vietām. Pateicoties smaganu masāžai, ko izraisa  paaugstināta spiediena ūdens strūkla, uzlabojas asins mikrocirkulācija smaganās.

Lai veicinātu irigatora sniegto efektu, iesakām šo procesu papildināt ar speciālu šķīdumu, kas veicina zobu tīrīšanas procedūras efektu un ievērojami samazina iekaisuma risku.

Irigatora izmantošana ir īpaši ieteicama cilvēkiem ar zobu implantiem vai breketēm. Ir veikti pētījumi, kas pierāda, ka Waterpik irigators lieliski attīra smaganas un veic stimuējošu masāžu, kas uzlabo mutes dobuma veselības stāvokli. Pateicoties irigatora Waterpik izmantošanai papildus ikdienas zobu tīrīšanas rutīnai, ievērojami samazinās smaganu asiņošanas gadījumi un iekaisuma rašanās risks.
Irigatora darbības princips ir ļoti vienkāršs: no šauras sprauslas ar augsta spiediena palīdzību izplūst ūdens strūkla, kas nomazgā aplikumu no zobu birstei grūti aizsniedzamām vietām. Ūdens plūsmas spiedienu iespējams pielāgot tieši savām vajadzībām.