Zobu implantācija

Mūsdienās pilnīgs zoba zudums pacientam ir tikai pagaidu problēma. Izrautā zoba vietā ar implanta palīdzību var radīt jaunu zobu, kas ir izveidots no nebioloģiskas izcelsmes materiāliem un ar savām īpašībām ne ar ko neatšķiras no īsta zoba. Zobu implantācija ar katru gadu arvien vairāk aizstāj mūsu izpratnē ierasto zobu protezēšanu.
 

Kas ir implants ?

Implants būtībā ir mākslīga zoba sakne, kas ir izgatavota no titāna, kuru ārsts ievieto kaulā zaudētā zoba vietā. Pēc implanta ievietošanas tam virsū uzstāda zoba kroni, kas ārēji ne ar ko neatšķiras un funkcionē tāpat kā Jūsu dabīgais zobs.

Pēc jauna zoba uzstādīšanas Jūs varēsiet aizmirst par diskomfortu, kuru izjutāt iztrūkstošo zobu un ar to saistīto problēmu dēļ.
Implanta ievietošana tagad ir nesāpīga un ātra procedūra.

Ko nepieciešams zināt ?

Implantācija dod ne tikai iespēju izmantot ierastās mehāniskās zobu funkcijas, bet arī atrisina pacienta ārējā izskata problēmas. Implantācijas procedūra ļauj izvairīties no daudzām problēmām.

 Jēdzienu “implants” un “zoba implantācija” saprotamākais skaidrojums ir “mākslīga sakne” un “operācija ar mākslīgas saknes iedzīvināšanu”. Pēc tam seko jauna kroņa uzstādīšana saskaņā ar pacienta vēlmēm un iespējām, kā arī citas zoba atjaunošanas procedūras.

  • Ja trūkst viens zobs – nav nepieciešamības bojāt veselus blakus esošos zobus tos noslīpējot, pirms tam iznīcinot zoba nervu, lai uzstādītu tiltu.
  • Ja trūkst dažu zobu – tā ir lieliska iespēja izvairīties no noņemamās protēzes izmantošanas, kas dažos gadījumos prasa blakusesošo zobu mehānisku sagatavošanu tās izmantošanai, nelabvēlīgi ietekmē kaulaudu stāvokli un palielina slodzi uz veselajiem zobiem.
  • Ja zobu nav vispār, tad šajā gadījumā implantācijas procedūra ir īpaši ieteicama, lai izvairītos no virknes veselības problēmu. Zoba neesamības gadījumā pazeminās žokļu kaulu slodze, tie atrofējas, rodas sakodiena defekti, problēmas ar kuņģi un citas blakussaslimšanas, un tieši implantācija palīdzēs Jums palēnināt šos procesus un atgūt pārliecību par sevi.

Pirms implanta ievietošanas procedūras, ja tas ir vajadzīgs, ārsts veiks papildu izmeklējumus, kas ir nepieciešami kvalitatīva darba veikšanai.

Implanta ievietošana.

Pati implantācijas procedūra notiek, izmantojot speciālu vietējo anestēziju, un aizņem ne vairāk kā 40 minūtes. Ja būs nepieciešams, ārsts Jums uzliks šuves, kuras pēc 28 dienām noņems. Pirmās nedēļas laikā pēc implanta ievietošanas pacientam nepieciešams ievērot dažus piesardzības pasākumus, kas sekmē ātru integrāciju.

Līdz galīgam atjaunošanas brīdim ir jāgaida vismaz 8 nedēļas, kamēr implants pilnībā integrēsies un ārsts varēs ķerties pie zoba restaurācijas, kuru mūsu klīnikā var veikt ar CEREC tehnoloģijas palīdzību tikai viena seansa laikā. Pietiekama kaulaudu daudzuma gadījumā jaunu zobu var uzstādīt uzreiz pēc implantācijas stundas laikā.

Pareizas higiēnas ievērošana un mūsu klīnikas regulāra apmeklēšana, ļaus Jūsu jaunajiem zobiem kalpot Jums ilgus gadus.

Kontakti

(+371) 267-267-04
info@cerec.lv

Sazināties ar mums

Lai saņemtu detalizētāku informāciju un atbildes uz interesējošiem jautājumiem, lūdzu, sazinieties ar mums, izmantojot kontaktu formu.