Periodontīts attīstās zobu sakņu apvalkā un visbiežāk ir neizārstēta kariesa sekas, kas kā infekcija caur atveri uz skanes galotni iekļūst sakņu kanālos.
Periodontīta sāpes var raksturot kā pulsējošas, ko pavada paaugstināta temperatūra. Sāpes kļūst stiprākas mehāniskas slodzes gadījumā un dažbrīd ir tik spēcīgas, ka traucē košļāšanai un mutes aizvēršanai. Tas notiek tāpēc, ka sakņu un zobu bedrīšu savienojumā atrodas saistaudi – peridonts un starpaudu šķidrums, kuri līdz ar dažām citām funkcijām nodrošina amortizāciju un signālu pārraidi pa nervu šķiedrām, bet tas ievērojami pastiprina sāpju efektu zoba daļā, kur attīstās iekaisums.
Augstākminēto sindromu rašanās gadījumā, nekavējiet laiku mēģinot risināt problēmu saviem spēkiem un iespējami ātrāk dodieties pie ārsta! Neārstēts periodontīts var novest pie kaulaudu un žokļa kaulu smadzeņu iekaisuma, strutojoša mīksto audu iekaisuma un pat sepses. Hronisks periodontīts pastāvīgi provocē toksīnu rašanos, kas nonāk cilvēka nierēs, locītavās, sirdī un kļūst par dažādu slimību cēloni.
Šīs problēmas ārstēšanas pamatā ir zoba saknes attīrīšana no iekaisuma, attīrīto audu antiseptiska apstrāde un zāļu ievietošana zem pagaidu plombes uz noteiktu laiku. Tālāk, atkarībā no bojājuma lieluma, tiek veikta rūpīga zoba plombēšana vai tā atjaunošana restaurācijas vai protezēšanas ceļā. Ļoti nopietnos gadījumos vai pacienta fizioloģisko īpatnību dēļ ir nepieciešama zoba ekstrakcija (izraušana), bet, pateicoties tehnoloģiju attīstībai, tas gadās arvien retāk.
Ārstēšana var aizņemt ilgāku laika posmu, tā prasa profesionālu ārstēšanu un secīgu pieeju. Tādēļ nekautrējieties apciemot savu ārstu pat šķietami nenozīmīgu simptomu gadījumā!