Smaidiet, Jūs esat brīnišķīgi!
Zobu ārstēšana

Vai arī Jums bērnībā zobārsta vizīte asociējās ar nepatīkamām emocijām? Nepatīkamas atmiņas bieži kļūst par cēloni, kādēļ regulāra mutes dobuma apskate tika atlikta uz rītdienu, janvāri, uz dienu pēc algas, pasliktinot situāciju un palaižot garām iespēju atrisināt radušos problēmu savlaicīgi un nesāpīgi.

Mūsdienās stomatoloģisko tehnoloģiju attīstības līmenis ļauj zobārsta apmeklējumu pielīdzināt kosmetologa vai friziera apmeklējumam. Labs piemērs tam ir mūsdienu bērni, kuri vairs neizjūt bailes, ieejot zobārsta kabinetā. Tādēļ netērējiet laiku un atzīstieties sev, ka svarīgi ir sakārot savu veselību, lai tuvākajos ārsta apmeklējumos izdzirdētu frāzi: “Jums viss ir kārtībā! Mūsu iejaukšanās nav nepieciešama.”

Veseli zobi – tas ir ne tikai skaists smaids un pārliecība par sevi. Tas ir Jūsu kopējās veselības un labsajūtas stāvokļa rādītājs. Neatrisinātas problēmas mutes dobumā var izraisīt daudzas citas veselības problēmas: gremošanas traucēumi, sirds un asinsvadu saslimšanas, nepatīkams mutes dobuma aromāts, diskomforts.

Ir ļoti svarīgi jau bērnībā saprast, cik liela nozīme ir regulārai un kvalitatīvai mutes dobuma aprūpei. Ja ar šo padomu mēs jau esam nokavējuši, tad uzsāksim rezerves plāna izpildi.

 

Ar ko sākt?

Mutes dobuma higiēna – tas ir pirmais solis ideāla smaida iegūšanai. Šīs procedūras laikā Jums būs iespēja aprunāties ar ārstu, uzzināt par ārstēšanas metodēm un darba principiem. Ārsts novērtēs Jūsu mutes dobuma veselības stāvolki, sastādīs darba plānu un piemeklēs konkrētu ārstēšanas metodiku, kas būs piemērota tieši Jums, ņemot vērā Jūsu veselības īpatnības.

Saprotošs un zinošs ārsts ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību ir spējīgs darīt brīnumus. Jums atliek tikai izpildīt visus ārsta sniegtos norādījumus. Regulāra zobu tīrīšana, mutes skalojamo līdzekļu un zobu diegu izmantošana, košļājamās gumijas lietošana palīdzēs novērst vai apturēt kariesa attīstību – emaljas, dentīna un cieto zoba audu lēnu sairšanas procesu. Neārstēts kariess bieži vien kļūst par pamatu smagāku zobu saslimšanu attīstībai. Lai labāk aizsargātu zobus no kariesa, konsultējieties ar savu ārstu par zobu virsmas remineralizēšanas iespēju.

Kariess – tas ir lēns emaljas, dentīna un cieto zoba audu sairšanas process. Kariesa rašanās sākuma stadija neprofesionālai acij ir praktiski nemanāma – nenozīmīgi mainās zoba krāsas līmenis, nav nepatīkamu izjūtu. Sākuma stadijā ārstēšana neprasa nopietnu iejaukšanos un aprobežojas tikai ar zoba virsmas piesātināšanu ar kalcija un fluora joniem dažu procedūru laikā. Tādējādi emalja atjaunojas. Ja šajā stadijā process nav apstādināts, noārdās virskārta, izveidojas virspusējs kariess un sairst emalja. Caur irdenu zoba emalju mikroorganismi, kas pārtiek no dentīna, iespraucas dziļāk zobā, un līdz ar to bojājumi ievērojami paātrinās.

Periodontīts attīstās zobu sakņu apvalkā un visbiežāk ir neārstēta kariesa sekas, kad infekcija iziet pa sakņu kanālu caur atveri uz saknes galotnei. Dažreiz pie tāda paša rezultāta noved nekvalitatīvi ārstēts kariess, traumas un citi cēloņi.

Laicīgi ārstējot kariesu, var izvairīties no vēl vienas nepatīkamas problēmas – pulpīta.

Daudzas problēmas, kuru cēlonis bieži ir nevērīgums vai bailes no zobārsta apmeklējuma, prasa ilgāku un arī dārgāku ārstēšanu.

Neatlieciet brīnišķīgas pašsajūtas prieku uz rītdienu – nāciet pie mums!

Kontakti

(+371) 267-267-04
info@cerec.lv

Sazināties ar mums

Lai saņemtu detalizētāku informāciju un atbildes uz interesējošiem jautājumiem, lūdzu, sazinieties ar mums, izmantojot kontaktu formu.