Profesionāla higiēna

Ne visi apzinās regulāras higiēnas un zobārstniecības speciālista apmeklējuma nepieciešamību, un itin bieži tas noved pie neatgriezeniskām sekām. Šīs procedūras laikā tiek veikta pilna mutes dobuma profilaktiskā apskate, kas ļauj konstatēt kariesu un citas mutes dobuma saslimšanas jau sākumstadijā, tiek noņemts zobakmens un aplikums.

Kāpēc nepietiek tiki ar zobu tīrīšanu 2 reizes dienā?

Ikdienā mēs lietojam daudz un dažādus pārtikas produktus un dzērienus. Mums nav iespējas tīrīt zobus pēc katras maltītes vai izdzertas kafijas tases, kā rezultātā pakāpeniski veidojas aplikums, kas siekalu dziedzeru iedarbībā mineralizējas dabiskās smaganu kabatās un pārvēršas par zobakmeni. Diemžēl ar zobu suku zobakmeni noņemt vairs nav iespējams. Brīnumi notiek tikai televīzijas reklāmās. Mūsu klīnikas speciālisti uzskata, ka neeksistē tāda zobu pasta, kura ir spējīga “aizsargāt Jūsu zobus 24 stundas diennaktī”. Pareizāk sakot, mēs precīzi zinām to, par ko klusē šādas reklāmas. Pat tie cilvēki, kas rūpīgi tīra zobus un lieto zobu diegu, nespēj izvairīties no nepieciešamības apmeklēt zobu higiēnistu.

Ko nozīmē profesionāla zobu higiēna?

Zobu higiēnas procedūras laikā ar speciāliem zobārstniecības instrumentiem un medicīniskiem līdzekļiem tiek notīrītas kaitīgās zobu aplikuma baktērijas un zobakmens, kas ir galvenie zobu un smaganu problēmas izraisošie faktori.

Higiēna ietver sevī šādas procedūras:

• zobakmens noņemšana ar ultraskaņas, skeilera un speciālo instrumentu palīdzību. Šis aparāts ļauj noņemt zobakmeni grūti sasniedzamās vietās un dabiskās smaganu kabatās.

• Zobu aplikuma noņemšana.

• Zobu, keramisko un kompozīta virsmu pulēšana (pēc nepieciešamības).

• Speciāla fluorizētā sastāva uzklāšana, lai barotu un stiprinātu zobu emalju.

Profesionāla higiēna ir jāveic ik pēc 4-6 mēnešiem neatkarīgi no tā, vai ir redzams aplikums un zobakmens.

Pacientiem ar paaugstinātu zobu jutību procedūras laikā tiek pielietota lokāla anestēzija, bet pēc procedūras veikšanas ārsts gatavo individuālas kapes un iesaka uzsākt speciālu terapiju mājas apstākļos.

Mūsu klīnikā ir iespējams iegādāties profesionālus mutes kopšanas līdzekļus  ar paaugstinātu fluora un kalcija saturu, ka arī saņemt konsultāciju par to pareizu lietošanu.

Procedūra ir nesāpīga un izraisa tikai patīkamas izjūtas. Tieši pēc profesionālas higiēnas veikšanas pacients redz savu dabisko zobu krāsu, kas ikdienā slēpjas zem zobu aplikuma.

Kontakti

(+371) 267-267-04
info@cerec.lv

Sazināties ar mums

Lai saņemtu detalizētāku informāciju un atbildes uz interesējošiem jautājumiem, lūdzu, sazinieties ar mums, izmantojot kontaktu formu.