lv
image

Profesionāla higiēna

8689555bc5cf54b406a04cb9312e0c26Ne visi apzinās regulāras higiēnas un zobārstniecības speciālista apmeklējuma nepieciešamību, un itin bieži tas noved pie neatgriezeniskām sekām. Šīs procedūras laikā tiek noņemts ne tikai zobakmens un aplikums, bet arī tiek veikta pilna profilaktiska apskate, kas ļauj konstatēt kariesu un citas mutes dobuma saslimšanas jau sākumstadijā.

Kāpēc gan nepietiek tiki ar zobu tīrīšanu 2 reizes dienā?

Ikdienā mēs lietojam lielu daudzumu dažādu pārtikas produktu un dzērienu. Mums nav iespējas tīrīt zobus pēc katra maltītes vai izdzertas kafijas tases, kā rezultātā pakāpeniski veidojas aplikums, kas siekalu dziedzeru iedarbībā mineralizējas dabiskās smaganu kabatās un pārvēršas par zobakmeni. Diemžēl, ne ar parastu, ne ar dārgu elektrisku zobu suku zobakmeni noņemt nav iespējams. Brīnumi notiek tikai televīzijas reklāmās. Mūsu klīnikas speciālisti uzskata, ka neeksistē tāda zobu pasta, kura ir spējīga "aizsargāt Jūsu zobus 24 stundas diennaktī". Pareizāk sakot, mēs precīzi zinām to, par ko klusē šādas reklāmas. Pat tie cilvēki, kas rūpīgi tīra zobus un lieto zobu diegu, nespēj izvairīties no nepieciešamības apmeklēt zobu higiēnistu.

IMG_5035

Ko nozīmē profesionāla zobu higiēna?

Higiēna ietver sevī šādas procedūras:

• zobakmens noņemšana ar ultraskaņas, skeilera un speciālo instrumentu palīdzību. Šis aparāts ļauj noņemt zobakmeni grūti sasniedzamās vietās un dabiskās smaganu kabatās.

• Zobu aplikuma noņemšana.

• Zobu, keramisko un kompozīta virsmu pulēšanu (pēc nepieciešamības).

• Speciāla fluorizētā sastāva uzklāšana, lai barotu un stiprinātu zobu emalju.

Profesionāla higiēna ir jāveic ik pēc 4-6 mēnešiem neatkarīgi no tā, vai ir redzams aplikums un zobakmens.

Pacientiem ar paaugstinātu zobu jūtību procedūras laikā tiek pielietota lokāla anestēzija, bet pēc procedūras veikšanas ārsts gatavo individuālas kapes un iesaka uzsākt speciālu terapiju mājas apstākļos.

Tāpat mūsu klīnikā ir iespējams iegādāties tādus profesionālus mutes kopšanas līdzekļus kā nostiprinošus gēlus ar paaugstinātu fluora un kalcija saturu, ka arī saņemt konsultāciju par to pareizu lietošanu.

Procedūra ir nesāpīga un izraisa tikai patīkamas izjūtas. Tieši pēc profesionālas higiēnas veikšanas pacients redz savu dabisko zobu krāsu, kas ikdienā slēpjas zem zobu aplikuma.

Форма записи на приёмPierakstīšanās forma